Top
 

Geçici İş Göremezlik Tazminatı

Geçici İş Göremezlik Tazminatı Nedir?
Aracımın Değer Kaybı / Yaralanmalı Trafik Kazaları  / Geçici İş Göremezlik Tazminatı

Geçici İş Göremezlik Tazminatı

Geçici İş Göremezlik Tazminatı Nedir?

Kaza geçiren kişinin, kalıcı sakatlık durumu söz konusu olmayıp, bir süre tedavi görmesi, iyileşinceye kadar çalışamaması ve bu yüzden iş ve kazanç kaybına uğramış bulunması “geçici iş göremezlik”tir. Yargıtay kararlarında buna “mesleki işten kalma süresi” veya “çalışılamayan süre” denilmektedir.

Geçici iş göremezlik süresi, yalnızca tıbbi tedavi süresi ile sınırlı değildir. Ayrıca iyileşme süresi söz konusudur ve bu süre tedavi süresinden daha uzun olabilir. Örneğin, hastaneden taburcu olduktan sonra, bir süre evde dinlenme gerekli görülebilir.

İyileşme süresi, yapılan işe, mesleğe ve bedensel zararın türüne göre farklı olabilir. Bacağı kırılan bir kimse masa başı işler yapıyorsa onun iyileşme süresi kısa olacak; bedenini kullanarak çalışma durumunda olan kişinin iyileşme süresi uzayacaktır. Hele ağır işlerde çalışma durumu varsa iyileşme süresi daha da uzun olacaktır.

Tüm bu süreçte kişinin çalışamamasından veya iş göremezliğinden dolayı meydana gelen maddi zararlar kazaya sebep olan taraftan tazmin edilebilir.

Adınıza kayıtlı geçmiş 2 yıl içerisinde kazaya uğrayan bir aracınızdan doğan zararınızı tazmin etmek için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Hemen Arayın