Top
 

Araç Hasar Değer Kaybı Tazminatı

Aracımın Değer Kaybı / Yaralanmalı Trafik Kazaları  / Araç Hasar Değer Kaybı Tazminatı

Araç Hasar Değer Kaybı Tazminatı

Araç Hasar Değer Kaybı Nedir?

 

Araç Hasar Değer Kaybı, bir kaza anında meydana gelen bir trafik kazası sonrasında, onarım yapıldıktan sonra bile, bir otomobilin değer kaybı olarak tanımlanır.

Bunun anlamı, aracınızın bir araba kazasında hasar görmesi durumunda, tamir edilse ve “yeni kadar iyi” olsa bile, bir hasar geçmişine sahip olması ya da bir kaza geçirmiş bir otomobil olduğu düşünülürse, satış değeri, muhtemel alıcıların gözünde daha düşük olacak. Bazı insanlar, azalan değerin sebebinin satış sonrası parçalara bağlı olduğunu düşünür, ancak bu tek olanak değildir. Yetkili orijinal parçalara sahip bir bayilikte tamir edilen otomobiller bile tamamen tamir edildikten sonra azalan değerden zarar göreceklerdir.

 

Bir Araba Kazası Sonrasında Araç Hasar Değer Kaybı  Örneği

Bu örneği ele alalım: Yepyeni bir arabanız var, bir kazadan sonra, sigorta şirketiniz arabanızı orijinal durumuna geri getirir. Ardından arabanızı satarsınız ve yeni alıcı aracın geçmiş raporunu kontrol eder ve bir kaza geçirdiğini anlarsa, arabanızın değerinin ne olduğu hakkında bir şey ödemeye istekli değildir. En kötü senaryoda, bazı alıcılar bir kaza geçirdiğinden beri arabanızı almayı düşünmezler!

Böyle bir durumda, aracınız sadece fiziksel hasardan daha fazlasını meydana getirdi, aynı zamanda değer kaybına uğradı.

Adınıza kayıtlı geçmiş 2 yıl içerisinde kazaya uğrayan bir aracınızdan doğan zararınızı tazmin etmek için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Hemen Arayın